Sztorm Mosty - strona oficjalna

Strona klubowa

Klub Przyjaciół

Reklama

Kipsta F700

Wyniki

Ostatnia kolejka 25
GKS Kowale 2:1 Portowiec Gdańsk
GKS Sierakowice 0:2 Gedania Gdańsk
GSS Pszczółki 0:1 Czarni Pruszcz Gdański
Orlęta Reda 2:1 Wisła Steblewo
Olimpia Osowa 4:0 Wietcisa Skarszewy
Orkan Rumia 5:0 Sztorm Mosty
KS Kamienica Królewska 0:1 Stolem Gniewino
Orzeł Trąbki Wielkie 8:3 Błyskawica Reda Rekowo

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 26
Gedania Gdańsk - GKS Kowale
Błyskawica Reda Rekowo - KS Kamienica Królewska
Wisła Steblewo - GSS Pszczółki
Portowiec Gdańsk - Orzeł Trąbki Wielkie
Sztorm Mosty - Olimpia Osowa
Stolem Gniewino - Orkan Rumia
Czarni Pruszcz Gdański - GKS Sierakowice
Wietcisa Skarszewy - Orlęta Reda

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. Karol39 137
2. tylkonorda 119
3. Nusia9 114
4. kodeks87 88
5. Andrzej_S 88
6. Migacz92 71
7. sliwa7744 17
8. kali85 13
9. Patryk_2000 12
10. Sebastian112 9

Kontakt

Marketing, webmaster:

Andrzej Śliwiński

tel. 513 291 510

e-mail: sliwa7744@tlen.pl

Klub partnerski

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki drużyny

BIP

Logowanie

login:
hasło:
Zarejestruj się

Herb Klubu

O herbie klubu, przez niektórych zwanym logiem, nie całkiem poważnie - jak zawsze w swoim prześmiewczym stylu - jego twórca Tomasz Michalski.

Historia Herbu Klubu

Bądźmy szczerzy: klub piłkarski bez herbu to jak żołnierz bez munduru, policjant bez pałki, wódka bez zagrychy, skunks bez smrodu itp… mógłbym wymyślać tak w nieskończoność, ale sprowadza się to do jednego – Sztorm herb musiał mieć i koniec tematu. Rzecz jasna od ustalenie tej ”oczywistej oczywistości” do jej realizacji droga jest długa, kręta i wyboista; w końcu, gdyby było inaczej, nie miałbym o czym teraz pisać. Tak więc zapraszam na krótką wycieczkę po historii powstawania herbu Sztormu Mosty.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, „dwóch takich”, o dziwo, nie ukradło Księżyca tylko założyło klub piłkarski o bardzo bojowej nazwie. Naturalną koleją rzeczy było stworzenie herbu, a ponieważ plany co do kluby były ambitne, a stroje ładne, to i herb musiał być ambitny. Niestety, żaden z „dwóch takich” nie tylko nie był grafikiem, ale też nie bardzo miał na ów herb pomysł. Co więc robi mądry człowiek, gdy nie jest w stanie zrobić czegoś sam? Szuka kogoś mniej mądrego, kto zrobi to za niego. Tym właśnie sposobem sprawa trafiła do mnie.

Operacja pod kryptonimem „Stado Pędzących Kowadeł” rozpoczęła się w tradycyjny sposób – od tzw. burzy mózgów, w końcu, nikt nie miał za bardzo pomysłu na ten herb. Ostatecznie stanęło na tym, że Michał wykpił się od odpowiedzialności w cwany sposób, zostawiając mi „wolną rękę” (niby jako lepiej znającemu się ta „tych” sprawach), zanim to jednak nastąpiło wspólnymi siłami ustaliliśmy, że w herbie musi być czapla siwa. Zastanawiasz się pewnie czemu akurat czapla, a nie jakiś inny ptak? Cóż, orzeł jest zbyt oklepany (ma go w godle chyba co drugie państwo), a kuropatwa choć nietypowa, to jednak jakaś taka „słaba”. Kończąc jednak głupie żarty, prawda jest niezbyt tajemnicza – po prostu czapla znajduje się już od jakiegoś czasu w logo Mostów, ze względu na znajdujący się w okolicy rezerwat czapli siwej. Prawda że banalne? A skoro już została w pewnym sensie symbolem sołectwa, to dobrze by było żeby i herb drużyny do niego nawiązywał.

 

obrazek mosty

 

Muszę się tu przyznać, że z barwami poszedłem na łatwiznę, wziąłem je z używanych ówcześnie przez chłopaków strojów, w pewien sposób zdeterminowało to też kolory zamawianych później trykotów. Kiedy mieliśmy już symbol (czyli czaplę) i barwy trzeba było to po prostu wsadzić w jakąś ramkę i dodać napis.

Skoro najważniejszą część mieliśmy za sobą, pozostało już „tylko” wykonanie herbu od strony technicznej. Pierwszy krok to stworzenie wizerunku samej czapli, ta z logo Mostów była zbyt nijaka, a ja chciałem, żeby była odpowiednio „bojowa”, co łatwe nie było, bo, bąćmy szczerzy, ptak ten zbyt walecznie się nie kojarzy. Jak zawsze w takim przypadku praca zaczęła się od przeprowadzenia tak zwanego „risercza”, czyli zapoznania się jak toto wygląda. Niezmiennie pomocny okazał się tutaj „wujek” Google, który dostarczył mi potrzebnych fotografii i szkiców, na podstawie których mogłem opracować właściwy wizerunek naszego jakże sympatycznego ptaszyska.

 

zdjecia ptaków

 

Tak oto więc powstałą pierwsza wersja czapli, którą widzicie poniżej:

 

pierwszy rysunek czapli

 

Ogólny koncept czapli był więc już gotowy, trzeba było ją jeszcze odpowiednio „podrasować” aby była bardziej agresywna. Kolejne kilka godzin spędzonych przed photoshopem i mamy efekt końcowy który widzicie w aktualnym herbie:

 

czapla z herbu

 

Generalnie od samego początku wiedziałem, że herb będzie w kształcie tarczy, więc dalsze prace poszył całkiem gładko (co nie znaczy wcale, że szybko). Zrobiłem kilka różnych wariantów kompozycyjnych, z których później wybrałem najlepszy. Teraz macie okazję sami ocenić czy słusznie:

 

 

herby ze złotą obwódką

 

Ostatecznie (jak się później okazało, jednak wcale nie) zdecydowałem się na wariant pierwszy z lewej w powyższym zestawieniu (nadmienię tylko, że nie są to wszystkie wersje, jakie wtedy przygotowałem). Po poddaniu go Michałowi do oceny, doszliśmy wspólnie do wniosku, że żółta/złota ramka i napis jednak nie są najlepszym pomysłem i lepsze będą granatowe; efektem czego było przygotowanie kolejnej wersji:

 

herb klubu II wersja

 

Ta właśnie wersja została przyjęta i pokazana trenerowi wraz z drużyną, którym się spodobała, ale uparli się aby koniecznie „wcisnąć” w niego napis „Mosty”, przed czym broniłem się jak tylko mogłem, bo uważałem (dalej uważam, że słusznie) była to kompletna kompozycja i dodawanie jakichkolwiek elementów zburzyło by całość. Tymczasem wszyscy wpadli na „genialny” pomysł, aby ów nieszczęsny napis umieścić U DOŁU HERBU! Jak to sobie wyobraziłem to o mały włos nie wpadłem w furię i gotów byłem bronić swojego projektu wszelkimi metodami. Nie chodzi tu o to, że przeszkadzał mi sam napis, bo argumentacja Trenera, czemu „Mosty” ma być w herbie była całkowicie słuszna, ale po prostu nijak nie dało się tego wcisnąć w już istniejącą wersję nie psując kompozycji. Na szczęście kiedy pokazywałem tą wersję szerszej publice, w głowie kłębiła mi się już kolejna wizja poprawek które wprowadzę. Ogólną koncepcję nowej wersji przedstawiał na szybko stworzony szkic:

 

szkic herbu III wersja

 

Ogólny zarys nowej kompozycji był gotowy, pozostało tylko go dopracować i bardziej zbliżyć stylistycznie do poprzedniej wersji. Efektem tego było to co widzimy obecnie, no… prawie to co widzimy obecnie, bo niedługo potem herb przeszedł mały fecelifting, miedzy innym wielkości czapli, ale zmiany był na tyle niewielkie, że nie warto pokazywać tego na oddzielnym obrazku.

 

Herb (w wysokiej rozdzielczości)

Oczywiście nie zdziwiło mnie wcale, że nowy projekt został chłodno przyjęty przez wszystkich którzy zdążyli się już opatrzeć z poprzednią wersją i dalej z uporem godnym lepszej sprawy, naciskali, żeby dodać napis „Mosty” na dole wcześniejszego. Doprowadziło to do tego, że niektórzy na własną rękę zaczęli ten nieszczęsny napis wklejać u dołu herbu dość „chałupniczymi” metodami. Jakie miało to efekty nie musze chyba pisać.

Zastanawiasz się pewnie jak doszło do tego, że herb jednak wygląda jak wygląda, czyli jak ostatecznie postawiłem na swoim… cóż sam do końca nie wiem jak zdołałem Michał do tego przekonać, myślę po prostu że w końcu opatrzył się z nową wersją, na tyle, że dostrzegł iż jest po prostu lepiej skomponowana i ma w sobie „Mosty” bez wciskania ich na siłę. W każdym razie któregoś dnia w trakcie rozmowy na zupełnie inny temat, po prostu stwierdził, że jednak miałem rację i aktualna wersja jest jednak dużo lepsza.

Jak na razie ta właśnie wersja jest oficjalną, co wcale nie znaczy, że ostateczną. Nie mam wątpliwości, że herb jeszcze nie raz się zmieni. Oczywiście nie będą to jakieś drastyczne zmiany, a raczej jakieś drobne poprawki, w końcu ogólny charakter herbu jest ustalony i on na pewno nie ulegnie zmianom. Chociaż kto wie…

- Tomek

Kalendarium

29

05-2015

piątek

18:30 Trening rezerw - B-klasa
Boisko Złote Piaski, Kosakowo

30

05-2015

sobota

17:00 XXVI KOLEJKA V LIGI
Sztorm Mosty - Olimpia Osowa

Kosakowo, Złote Piaski
Zbiórka 16:00, Złote Piaski

31

05-2015

niedziela

14:00 XXI KOLEJKA B-KLASY
Klif Chłapowo - Sztorm II Mosty

Boisko w Chłapowie

01

06-2015

pon.

02

06-2015

wtorek

03

06-2015

środa

04

06-2015

czwartek

Reklama

Najbliższe spotkanie

Sztorm MostyOlimpia Osowa
Sztorm Mosty   Olimpia Osowa
2015-05-30, 16:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Ostatnie spotkanie

Orkan RumiaSztorm Mosty
Orkan Rumia 5:0 Sztorm Mosty
2015-05-24, 14:00:00
Rumia, ul. Mickiewicza
    relacja »
oceny zawodników »

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsorzy i partnerzy drużyn Sztormu Mosty

w sezonie 2014/2015

GMINA KOSAKOWO

   

    

  

   

Polecamy

 

Zegar

Wyszukiwarka

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 5 gości

dzisiaj: 1238, wczoraj: 1398
ogółem: 1 398 461

statystyki szczegółowe