Podsumowanie 2011 - cz.1

• autor: M_Michal, 2012-01-01 22:48

Wraz z końcem 2011 i początkiem 2012 roku (tak szczególnego dla polskiej „piłki”) przychodzi czas na podsumowanie tego co miało miejsce podczas ostatnich dwunastu miesięcy. Serdecznie zapraszam do lektury (w rozwinięciu).

Chciało by się powiedzieć, że „jaki jest koń, każdy widzi” – cóż, może i jest trochę szczerbaty i ma lekką nadwagę, ale generalnie ma jeszcze wiele do zaoferowania i wciąż jest bardzo szybki… a tak mówiąc już konkretniej, to zapewne wszyscy zdają sobie sprawę, że sporo  udało się już  zrobić, wciąż się rozwijamy i z biegiem czasu może być jeszcze lepiej. Chociaż wyniki sportowe bywają różne, zresztą tak samo jak i poglądy na kierunek rozwoju naszego klubu, to nie można nam jednak odmówić tego, że zrobiliśmy już wiele.

Zanim przytoczymy najważniejsze wydarzenia i sukcesy sportowe to powiedzmy trochę o sprawach organizacyjnych. W 2010 roku Sztorm Mosty miał trzy drużyny, z czego dwie występowały w lidze. Wiosną 2011 do rozgrywek została zgłoszona ta trzecia (rocznik 1999), a czwarta (rocznik 2002) rozpoczynała treningi. Jesienią 2011 w rozgrywka ligowych brały udział już cztery zespoły Sztormu Mosty… a piąta (rocznik 2004 i młodsi) rozpoczęła treningi. Obecnie wygląda to więc następująco, mamy:

-drużynę seniorów grającą w A klasie

- występującą w lidze drużynę juniorów B (1995 i młodsi)

- występującą w lidze drużynę juniorów D1 (1999 i młodsi)

- występującą w lidze (rozgrywanej w formie turniejów) drużynę juniorów z rocznika 2002 (i młodsi)

- stawiającą pierwsze kroki i uczącą się gry w piłkę nożną grupę urodzonych w i po 2004 roku

- *zajęcia prowadzą trzej wykwalifikowani, dyplomowani trenerzy: Andrzej Zawadzki, Paweł Formella, Michał Michalski

Jeśli wspomnieliśmy już o trenerach, to właśnie w 2011 roku a dokładnie w kwietniu, zdali egzamin i uzyskali  dyplom  trener  „UEFA B” P. Formella i M. Michalski, A. Zawadzki posiadał już go wcześniej.

Pod koniec sierpnia została otwarta nowa, trawiasta płyta boiska na Złotych Piaskach, a obok niej postawiono szatnie. „Łapaczy” także wreszcie się doczekaliśmy, jednak po pierwsze już w trakcie rundy jesiennej, a po drugie grudniowa wichura pokazała im jakie są wytrzymałe. Dostawiono także więcej ławek dla kibiców. Jeśli chodzi o kibiców, to tutaj możemy powiedzieć tylko i wyłącznie pozytywnie. Szczególnie mocno odczuliśmy wszyscy ich wsparcie w końcowych meczach B klasy. Wtedy nawet podczas meczów wyjazdowych bywało ich sporo i zawsze byli głośniejsi od sympatyków rywali.

Ocenie osiągniętych wyników może jedynie podlegać drużyna seniorów, i wiadomo że to na nich kładzie się największy nacisk aby wygrywali. Ich dokonania trzeba podzielić na trzy części:

1.       Runda rewanżowa w B klasie

Zaczęliśmy w marcu wygranym meczem z Kaszubami Połchowo 4:1 i horrorem z II Koroną Żelistrzewo wygranym 4:3. W kwietniu zdobyliśmy  komplet punktów, jednak dwa z pięciu meczów wygrywamy walkowerami (z Orłem II Choczewo, który wycofał się z rozgrywek i z Wichrem Wierzchucino, który był pierwszą drużyną która wygrała w lidze na Złotych Piaskach – oczywiście potem wynik zweryfikowano na 3:0 dla Sztormu, na boisku było 0:1). W maju miały mieć miejsce najważniejsze mecze, wtedy miało się rozstrzygnąć czy Sztorm awansuje do A klasy. Zaczęło się jednak fatalnie – porażką z MKS Władysławowo 1:4 i to w dodatku u siebie. Potem było jednak znacznie lepiej, bynajmniej na boisku bo potem zmieniono wyniki... ale po kolei. Najpierw 3-0 za walkower z Walbudem Puck, potem zwyciężyliśmy z Wichrem Łebcz 1:0, następnie wygraliśmy 4:2 w Chłapowie z Klifem, na koniec  już w czerwcu rozbiliśmy Arkę Prusewo 9:1… ale po meczu dowiedzieliśmy się, że  za mecze z Chłapowem i Łebczem dostajemy walkowery i ZPN zabiera nam 6 punktów! No cóż… zwykłe gapiostwo i niedoliczenie się żółtych kartek mogło pozbawić nas awansu. Na szczęście sytuacja nie była aż tak dramatyczna, bo pomimo odjęcia punktów w przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu sezonu zapewnilibyśmy sobie awans. Mając wszystko w swoich rękach/nogach wymęczyliśmy w ogromnym stresie zwycięstwo z Huraganem Smolno 1:0! Tym samym zakończyliśmy sezon na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 57 punktów – i osiągnęliśmy nasz cel, wywalczyliśmy awans do klasy A.

2.       A klasa pod wodzą Andrzeja Zawadzkiego

W ciągu sześciu kolejek Sztorm zdobył 4 punkty i zdobył je w pierwszych dwóch meczach. Pokonał 3:1 Kaszubię Starzyno i zremisował 0:0 z Koroną Żelistrzewo. Potem było jednak gorzej. Pierwszy pokonał nas KP Sopot, potem Orkan Rumia, następnie Bałtyk Gdynia… po porażce z Eko-Prod Szemud trener Andrzej Zawadzki zrezygnował z prowadzenia drużyny seniorów. Nie rozstał się oczywiście ze swoim Sztormem, tylko skupił się na pracy z naszymi najmłodszymi rocznikami, a A-klasowiczów oddał w opiekę swojemu dotychczasowemu asystentowi.

3.       A klasa pod wodzą Michała Michalskiego

Debiut na ławce trenerskiej w a klasie  identyczny jak u trener Andrzeja – 4 punkty w dwóch meczach. Na początek zwycięstwo z FC Gowidlino 4:0, a potem remis 2:2 z MKS Władysławowo. W trzecim meczu naszym rywalem był lider z Gniewina, i choć Sztormowcy zagrali bardzo dobrze, to niestety zmarnowali swoje najlepsze szanse i ostatecznie przegrali 1:3. Taki wynik powtórzył się także tydzień później w meczu z Błyskawicą Reda Rekowo, a rundę zakończył mecz w Pucku z Zatoką - wysoko wygrany 8:2. Na nieszczęście dla Sztormu jesienią została rozegrana awansem pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Na nieszczęście - bo w Starzynie pozwoliliśmy sobie wbić sześć goli, sami nie strzelając ani jednego.

W sumie podczas 12 kolejek spotkań Sztorm w A klasie zdobył 11 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Tutaj można zobaczyć statystyki zawodników.