Bramki: R. Styn 25', P. Augustowski 86'.

Sztorm: Józef Stromski - Maciej Kraiński (M), Krzysztof Komorowski, Łukasz Godlewski (C), Dawid Kaleta - Paweł Chełmikowski (65" Bartosz Bona), Michał Freiberg, Michał Maszota, Radosłwa Styn,- Sebastian Kurdziel, Sebastian Karnat  (69" Patryk Augustowski

Żółte kartki dla Sztormu: M. Maszota, B. Bona, S.Kurdziel 2x.

Czerwone kartki dla Sztormu: S. Kurdziel - za dwie żółte w 56 minucie.

Widzów: ok. 90 (w tym ok. 30 Sztormu!)

Nie zagrali: M. Ankiewicz, M. Michalski, J. Serafin (br), Ł. Baran (M).

Poza kadrą: A. Cieśliński (br), M. Frankowski (wesele), R. Chojka (praca), P. Kurdziel, P. Czoska, J. Radtke (kontuzja), D. Kruminis-Łozowski, A. Stempka.

Sobotnie przedpołudnie nie jest najlepszą porą by rozgrywać mecze piłkarskie, jednak zespół gospodarzy tylko wtedy ma możliwość korzystania z boiska. Mimo pory spotkania nie przeszkodziło to zawodnikom Sztormu wstawić się w Sopocie w optymalnie silnym składzie. Także kibice Sztormu przyjechali do nadmorskiego kurortu w bardzo licznej grupie (około 30 osób!). Już to przed pierwszym gwizdkiem dało Sztormowcom porządnego powera.

Od pierwszej minuty szansę gry dostał debiutant w składzie gości, Krzysztof Komorowski. Jest on już trzecim zawodnikiem grającym na stoperze obok Łukasza Godlewskiego w czwartym ligowym spotkaniu (Jacek Radtke - kontuzja, Robert Chojka - poza kadrą). Także został dwudziestym zawodnikiem grającym w barwach Sztormu w tym sezonie.

Przebieg spotkania można przeczytać w relacji minutowej poniżej.

Goście wygrali to spotkanie z liderem tabeli dwubramkową przewagą i są to zasłużone trzy punkty. Obie strony miały mnóstwo sytuacji na strzelenie bramki. Ale to ekipa z Mostów była skuteczniejsza. Te sytuacje także były lepsze po ich stronie. KP może i zasługiwało w tym meczu na jedną bramkę, ale Stromski na to nie pozwolił. Druga kartka dla Kurdziela nie do końca zrozumiana, ale sędzia wcześniej już kilkakrotnie napominał zawodnika słownie. Na szczęście dla Sztormu sędzia nakazał też opuścić boisko zawodnikowi gospodarzy i obie drużyny od 56 minuty grały w dziesiątkę, a więc było po prostu więcej miejsca na boisku do tworzenia akcji. Gdyby w tym momencie KP grało z przewagą jednego zawodnika, a wynik był 0:1 to kto wie jak by się to spotkanie zakończyło.

Na trybunach słychać było tylko doping kibiców przyjezdnych, którzy podgrzewali Sztorm do walki. Gospodarze niestety od sowich kibiców nie usłyszeli ani jednej przyśpiewki, która mogła by im pomóc w strzeleniu bramki.

Podsumowując to pełne emocji i fauli spotkanie można powiedzieć, że na pewno walki o każdy centymetr murawy nie brakowało. A wygrała lepsza drużyna na boisku. Sztorm jadąc na to spotkanie spodziewał się lepszej gry Sopocian, bo przecież byli liderem tabeli z kompletem punktów.

Ocena zawodników>>>

Relacja minutowa (była prowadzona LIVE):

-2' Godzina 11:05 zawodnicy wraz z arbitrami wchodzą na murawę.

1' Pierwszą część rozpoczynają goście.

2' Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy - ok. 22 metra. Strzał w środek bramki i pewnie piłkę łapie Józef Stromski.

7' Faulowany Sebastian Karnat na 30 metrze. Mocny strzał z rzutu wolnego oddaje Łukasz Godlewski. Bramkarz zbija piłkę do boku.

9' Paweł Chełmikowski w dobrej sytuacji w polu karnym rywala jednak nie zdołał utrzymać się na nogach - bez strzału.

11' KP wychodzą z kontratakiem ale napastnik na spalonym.

12' Sztorm atakuje, Michał Freiberg próbuje strzału z zaskoczenia. Trafia nie czysto i piłka daleko od bramki.

15' Pierwszy rożny dla Sopotu. Wrzutka i pewny chwyt Stromskiego.

18' Kolejny spalony KP.

21' Sam na sam z bramkarzem piłkę dostaje Sebastian Kurdziel, jednak liniowy podnosi chorongiewkę - spalony.

23' Strzał Kurdziela z przed pola. Blokuje zawodnik Sopotu. Piłka trafia do boku. Maciej Kraiński wrzuca w pole karne, a tam strzał nożycami oddaje Radosław Styn i mamy GOOOOLA! 0:1.

25' Kolejny spalony gospodarzy.

27' Niecelny strzał z dystansu oddaje Sebastian Karnat.

29' Na 17 metrze przypadkowo ręką zagrywa Godlewski. Rzut wolny dla rywala. Strzał daleki od ideału - niecelny.

31' Zawodnik KP chce oddać piłkę grając Fair-Play, ale z pod linii bocznej oddaje strzał na bramkę. Piłka zbita przez Stromskiego trafia w poprzeczkę.

33' Kolejny strzał gospodarzy z dystansu - bardzo zły.

34' Na 25 metrze faulowany Karnat. Rzut wolny wykonuje Kurdziel - trafia w mur.

35' Na 40 metrze ostro faulowany Paweł Chełmikowski. Zawodnik nr 8 otrzymuje żółty kartonik.

36' Silny strzał Godlewskiego z rzutu wolnego przy słupku. Bramkarz miał jednak dużo czasu by sparować to uderzenie do boku.

37' W dobrej sytuacji zawodnicy miejscowy. Oddają strzał tuż obok bramki Stromskiego.

41' W środku boiska fauluje Godlewski. Rywale domagają się kartki.

42' Szybka akcja KP, zawodnik uderza w trudnej sytuacji, ale nie przypominało to strzału.

42' Piłka grana do przodu przez Sopot, ale jeden z zawodników na pozycji spalonej.

45' Groźna piłka po ziemi w pole karne Sztormu. Piłkę wybija Komorowski.

45' Sebastian Kurdziel od tyłu trafia w nogi rywala i otrzymuje żółty kartonik.

45'+1 Piłka z autu wyrzucona w pole karne Stromskiego. KP oddaje strzał minimalnie przy słupku.

45'+2 Sędzia kończy pierwszą część gry. Do przerwy Sztorm prowadzi 0:1.

46' Rozpoczynamy drugą połowę. Rozpoczynają gospodarze.

48' Pierwsze 3 minuty i sporo agresji na boisku. Po dwa faule po obu stronach.

49' Rożny dla Sopotu. Józef Stromski pewnie łapie wrzucaną w pole karne piłkę.

52' Kontratak Sztormu dwa na dwa. Kurdziel podaje do Karnata. Ten przyjmuje piłkę, ma szansę na oddanie strzału jednak próbuje sobie lepiej ułożyć piłkę. Czeka za długo i jeden z obrońców zdążył wrócić i zablokować strzał - rożny.

55' Zawodnicy zaostrzają grę. Coraz więcej fauli i sporów.

56' Sebastian Kurdziel zostaje faulowany już poza boiskiem. Uniósł się głośno krzycząc, a sędzia... pokazuje mu żółty kartonik. Już drugi w tym meczu i pokazuje czerwień odsyłając Sebastiana do szatni. Rywala też napomina żółtym kartonikiem. Jest to drugie żółtko także tego zawodnika i w konsekwencji czerwony kartonik. Zawodnik idzie pod prysznic.

61' Dwa groźne sytuacje KP. Niepewne zachowanie Stromskiego dodatkowo wprowadza niepotrzebną nerwowość.

63' Żółtą kartką za symulację faulu w środku boiska zostaje napomniany Michał Maszota.

64' Zmiana w drużynie KP Sopot.

65' Zmiana w Sztormie: Za Pawła Chełmikowskiego wchodzi Bartosz Bona.

66' Gorąco pod bramką Sztormu. KP wszystkimi siłami stara się trafić wyrównujące trafienie.

69' Miany w obu drużynach. W Sztormie boisko opuszcza S. Karnat, a za niego Patryk Augustowski.

72' Za faul żółtą kartką ukarany Bartosza Bona.

73' Radek Styn w polu karnym, wycofuje piłkę do Michała Maszoty przed pole karne. Ten lekkim technicznym strzałem uderza na bramkę. Piłka trafia w słupek.

75' Kolejna znakomita akcja Radka Styna prawą stroną. Daje piłkę po ziemi do Augustowskiego. Ten nie trafia w piłkę, ale na zamknięciu był jeszcze Bona i przejmuje piłkę. Zwodem mija obrońcę, następnie "kładzie" bramkarza i lekkim lobem nad bramkarzem uderza piłkę na bramkę. Jednak za lekko. Piłkę z linii bramkowej wybija zawodnik KP Sopot.

78' Za agresywną grę i faul bez piłki żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy grający z numerem 15.

79' KP atakuje bokiem. Wrzutka w pole karne i strzał szczupakiem nad bramką.

80' Sztorm atakuje trójką, jednak mądrze obrońcy i pozostawiają zawodników na pozycji spalonej.

82' Indywidualna akcja Bartka Bony. Faulowany przed polem karnym. Wolny wykonuje Godlewski - uderza w mur.

86' Kontratak Sztormu. Bona zagrywa na drugą stronę do Augustowskiego. Ten przyjmuje piłkę i uderza po ziemi na bramkę będąc metr od bramkarza. Piłka trafia do bramki! 0:2!

90' Kraiński przerywa groźną akcję bokiem faulując rywala.

90' Groźnie w polu karnym Sztormu po wrzutce. Strzał blokują obrońcy, następnie z bliskiej odległości KP trafia prosto w Stromskiego.

90'+1 Znakomita interwencja Stromskiego, który broni silny strzał rywala przy słupku.

90'+2 Sędzia kończy spotkanie. KP traci pierwsze punkty w tym sezonie!