Orlęta Reda - Sztorm Mosty 4:1 (1:0)

Bramki:  Orlęta 42', 52', 55', 63' - Ł. Godlewski 70',

Sztorm: J. Stromski - M. Kraiński (57' R. Chojka), M. Komorowski, Ł. Godlewski, D. Kaleta (55' Ł. Baran) - M. Ankiewicz (45' M. Michalski), M. Maszota, B. Bona, M. Frankowski (55' A. Stempka)- S. Karnat (57' P. Augustowski), S. Kurdziel.

Widzów: 10 (wszyscy Sztorm).

Sztorm Mosty przegrał z czwartoligowymi Orlętami Reda na ich stadionie w spotkaniu sparingowym.

Pierwsza część gry w żaden sposób nie ukazywała tego, że obie drużyny dzielą aż dwie klasy rozgrywkowe. Brak koncentracji do końca spowodował utratę bramki do szatni co nieco zepsuło morale zawodników. Decydującym o wyniku spotkania był pierwszy kwadrans gry drugiej połowy. Wtedy to Sztorm otrzymał od rywala trzy ciosy i nie wiele już mógł zrobić w tym spotkaniu. Ale zawodnicy się nie poddali i byli w stanie zdobyć honorowe trafienie.

Wyniku drużyna z Mostów nie powinna się wstydzić gdyż Orlęta należy do czołówki IV ligi i potrafi podobne wyniki osiągać z ligowymi rywalami. Choćby w ostatniej kolejce pokonali 3:0 Rodło Kwidzyn, a dwa tygodnie temu wynikiem 4:1 zakończyli spotkanie z Wietcisa Skarszewy. Orlęta są także jedną z najskuteczniejszych ekip w IV lidze (24 bramki w 9 spotkaniach [drugi wynik ligi]).

Zarazem sztab szkoleniowy wraz z zawodnikami dziękują kibicom Naszej drużyny za przybycie na to spotkanie i wsparcie nawet w tych ciężkich chwilach drugiej połowy.

Relacja minutowa:

Początek meczu 18.45
W 2 pierwszych minutach meczu dwie 100% sytuacje dla Orląt ale piłkę z linii bramkowej dwukrotnie wybijał Kraiński;
5 minuta ładny strzał w światło bramki oddaje Maszota;
20 minuta strzał w światło bramki oddają Orlęta. Józek na stanowisku;
25 minuta akcja Mostów. 3 strzały na bramkę w przeciągu paru sekund. Wszystkie odbijają obrońcy;
33 minuta z prawej strony ładna akcja i wrzutka Antkiewicza. Bez strzału;
35 minuta akcja drużyny gospodarzy. Strzał z 11 metrów w poprzeczkę;
40 minuta ponownie Orlęta. Broni niepewnie Józek;
41 minuta strzał Karnata w boczną siatkę;
43 minuta akcja gospodarzy i po błędzie obrońców piłka ląduje w siatce. 1:0;
Koniec 1 połowy
45 minuta zmiana w ekipie Sztormu Mosty Za Antkiewicz wchodzi Michalski. Brawa od kibiców Sztormu;
47 minuta Michalski z prawej strony indywidualna akcja ze strzałem na bramkę;
54 minuta ponownie błąd obrony i strzałem z głowy Orlęta podwyższają wynik na 2:0;
55 minuta zmiana Frankowski- Stempka oraz schodzi Kaleta a za niego Baran;
57 minuta kolejna zmiana Krainski-Chojke oraz Karnat-Augustowski;
58 minuta strzał na bramkę oddaje napastnik z Redy, Józek piąstkuje piłkę na 15 metr i ten sam zawodnik lobuje naszego bramkarza 3:0;
60 minuta róg dla Sztormu. Z główki Kurdziel ale bramkarz na stanowisku;
61 minuta błąd obrony Sztormu i Józek wychodzi na 30 metr i wybija piłkę na aut;
65 minuta strzał z lewej nogi piłkarza Orląt w środek bramki. Józek zbyt nisko na nogach i mamy 4:0;
70 minuta Godlewski oddaje strzał po ziemi z około 25 metrów i piłka po rękawicach bramkarza wpada do bramki. Mamy 4:1; Krotki doping kibiców;
75 minuta Kurdziel wykonuje rzut wolny z 30 metrów. Piłka 30 cm ponad poprzeczką;
85 minuta strzał Chojke z 30 metrów. Wysoko nad poprzeczką;
90minuta koniec meczu.

Relacje  ze stadionu w Redzie dla państwa poprowadził Arek Szuflita.