A-klasa, XVIII kolejka: 1.05.2013r. g. 17:00; Złote Piaski, Kosakowo

Bramki: S. Karnat 43', S. Kurdziel 56'[g], 65', P. Augustowski 90' - KP 15'

Sztorm: B. Kortas - D. Kaleta,  Ł. Godlewski, K. Komorowski, Ł. Baram [M] -  K. Kurdybelski (81' M. Ankiewicz), P. Chełmikowski, M. Freiberg (72' M. Maszota), S. Karnat, S. Kurdziel (80' R. Styn) - P. Kurdziel (55' P. Augustowski).

Żółte kartki: K. Kurdybelski 14', M. Freiberg 57'.

Nie zagrali: M. Michalski [uraz], J. Stromski [br] .

Poza kadrą: R. Kupiec [kontuzja], R. Tomaszewicz [br], M. Kraiński [cz.k.], M. Buchert, A. Stromski, T. Czaplicki [cała trójka drużyna juniorów - M].

Opis meczu w rozwinięciu...

ZDJĘCIA! >>>

Pierwszy dzień majówki przyniósł piękną słoneczną pogodę na Złotych Piaskach, która pozwoliła w bardzo dobrych warunkach rozegrać spotkanie pomiędzy Sztormem Mosty, a KP Sopot.

Pierwszy kwadrans to nieznaczna przewaga gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji. W piętnastej minucie sędzia dopatrzał się faulu na siedemnastym metrze Sztormu. Podykotowanie rzutu wolnego bardzo wątpliwe, gdyż zawodnik przewrócił się o piłkę. Goście oddali strzał nad murem i był to pierwszy celny strzał KP w tym meczu i odrazu obięli prowadzenie. Od 29 minuty Sztorm zagrał bardzo wysoko i piłka niemalże nie opuszczała połowy boiska Sopotu. Sztormowcy oddali w tym czasie więcej strzałów na bramkę rywala niż w całym poprzednim spotkaniu. Piłka jednak nie chciała wpaść do bramki. Raz Sebastian Kurdziel uderzył prosto w bramkarza, a za chwilę w niemal zerowego kąta w słupek, a dobitka trafiła prosto w rękę bramkarza, który leżał na linii bramkowej. W 43 minucie niemoc strzelecka została przełamana. Z rzutu wolnego ze znacznej odległości uderzeł Łukasz Godlewski. Bramkarz wybronił strzał ale piłkę skierował przed siebie, gdzie do dobitki dobiegał Sebastian Karnat. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy choć z przebiegu gry to Sztorm powinien spokojnie prowadzić kilkoma bramkami. Zaznaczyć należy, że w pierwszej połowie żaden z zawodników KP nie znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy.

W przerwie dwie zmiany w drużynie z Sopotu na lewej stronie i to dało ożywienie w ich szeregach. Już na początku drugiej części trzykrotnie goście zaatkaowali i to właśnie swoją lewą stroną. Trener Robert Mądrzak nie pozostał obojętny i pokazał, że chce bramki już teraz. Dlatego w 55 minucie przy rzucie wolnym dla Sztormu przeprowadził pierwszą zmianę w ataku. Z boiska schodził Patryk Kurdziel. Nie zdążył ona nawet dojść do ławki rezerwowych swojego zespołu, a koledzy na boisku już cieszyli się z prowadzenia w tym spotkaniu. Dośrodkowanie po rzucie wolnym strzałem głową na bramkę zamienił jego brat, Sebastian Kurdziel. Ten sam zawodnik niespełna dziesięć minut później po otrzymaniu piłki z prawej strony kolejny raz trafił do bramki, ale tym razem już uderzając nogą. Chwilę później przepiękną obroną popisał się Bartosz Kortas, który wybronił bardzo dobry strzał głową zawodnika KP z siedmiu metrów. Była to najpiękniejsza interwencja tego spotkania, a zarazem najlepsza akcja bramkowa Sopocian. Od siedemdziesiątej minuty mieliśmy "August show". Wracający ze zespołu po kontuzji i przerwie w treningach Patryk Augustowski raz po razie znajdował się w tzw. stuprocentowej sytuacji otrzymując podania "ciasteczka" od kolegów z drużyny. Próbował prawą jak i lewą nogą, a piłka jak nie chciała wpaść do siatki tak nie wpadała. Może było poprostu za łatwo? Chyba tak. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry otrzymał bardzo dobrą piłkę od Radosława Styna. Gdy przyją piłkę miał przed sobą, aż trzech obrońców i postanowił, że sobie między nimi "zatańczy" mijając ich jak słupki na treningu. Całą akcję zakończył zdobyciem bramki i nadal zachował miano "jokera w talii Roberta Mądrzaka".

Bramka Augustowskiego jak i dwie wcześniejsze strzelone przez Sebastiana Kurdziela zostały nagrane przez jednego z kibiców, który przeprasza za "nagranie nieba" ale nie mógł się powstrzymać z ukazywania radości.

Zawodnicy, sztab szkoleniowy i zarząd dziękują kibicom za doping podczas tego spotkania. Fani także nie zapomnieli o święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja i wywiesili podczas tego spotkania flagę w biało-czerwonych barwach z napisem "MOSTY".