• autor: Andrzej_S, 2013-09-11 20:58

Sztorm II Mosty - LZS "Dragon" Bojano 1:0 (1:0)

Bramka: M. Śmiejkowski 37'

Sztorm IIPaweł Mistygacz - Przemysław Grala (71Grzegorz Talar), Adrian Stenka, Grzegorz Woźnicki, Patryk Piernicki - Mirosław Kowalewski (C) - Mateusz Bizewski (58" Maciej Kraiński), Maciej Śmiejkowski (58" Daniel Kuplicki), Karol Białek (79" Przemysław Klamrowski), Adam Stempka (90Andrzej Śliwiński) - Adam Spodzieja (57" Arkadiusz Szuflita).

Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu zespołu rezerw. Wygrana 1:0 nie odzwierciedla w pełni tego co działo się na boisku. Bramek powinno być więcej. Murawa była nieco przemoczona głównie w okolicach szesnastego metra. Ale takie warunki były równe dla obu drużyn.

Mocnym akcentem spotkanie rozpoczęli Sztormowcy. Już do 25. minuty Sztorm mógł prowadzić 3, a nawet 4 do zera. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał Adam Stempka, dwa pojedynki sam na sam z bramkarzem przegrał Adam Spodzieja, a Patryk Piernicki nie trafił do bramki w drodze do której miał tylko obrońcę. Wtedy to goście nieco przejęli inicjatywę i oddali jeden i jak się okazało jedyny groźny strzał w pierwszej części po którym mogła paść bramka. W 35 minucie Maciej Śmiejkowski nie trafił z bliska do bramki ale już dwie minuty później popisał się pięknym strzałem z przed pola karnego, którym pokonał golkipera gości.

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana. W ostatnim kwadransie gry Sztormowcy mieli kilka dogodnych sytuacji z kontrataku by "dobić" rywala. Zawodnicy raz po raz nie wykorzystywali dogodnych sytuacji. Mając sytuację w przewadze (trzech na dwóch w polu karnym) nie zdołali nawet oddać celnego strzału na bramkę.

Siódma wygrana z rzędu dała Sztormowi II Mosty awans do III rundy Pucharu Polski w której czekają już zespoły V ligi.

Gdyńska AP Dąbrowa - Sztorm Mosty 2:1 (0:0)

Bramka dla Sztormu: S. Karnat (k).

Sztorm: Bartłomiej Drespa - Robert Mądrzak, Mateusz Chełmikowski, Łukasz Baran, Konrad Graczyk - Paweł Chełmikowski, Tomasz Czaplicki, Sebastian Kurdziel, Sebastian Karnat (cz.k. 87'), Michał Michalski (C) - Patryk Augustowski.

Sztorm Mosty grając w mocno osłabionym składzie uległ niżej notowanemu rywalowi 2:1 i tym samym pożegnał się z rozgrywkami pucharowymi już po pierwszym spotkaniu.