Kibice piszą: Kiedy awans? (analiza)

• autor: Andrzej_S, 2014-05-26 14:43

Zapraszamy do nowości na naszej stronie, a mianowicie do działu kibice - "Kibice piszą". Każdy kibic jeżeli chce coś napisać (jakąś analizę, relację, podsumowanie, itd.) może się do mnie zgłosić (kontakt administrator). Artykuł po zaakceptowaniu zostanie opublikowany na klubowej stronie.

Jako pierwszy napisał do nas Neymar. Zapraszamy na przygotowaną przez niego analizę.

Do końca sezonu 2013/2014 I grupy gdańskiej klasy A pozostały 4 kolejki. Do rozegrania pozostał jeszcze zaległy mecz Smoków z Bojana z Celtami z Redy, ale uważam, że wynik nie będzie inny niż 3 punkty dla Dragona.

Każdy z kibiców Sztormu zadaje sobie pytanie: kiedy w końcu ten awans? Rozważmy sytuację na podstawie czysto wirtualnych wyników, które paść mogą w  XXIII i XXIV kolejce.

Sztorm Mosty najbliższy mecz gra na wyjeździe z drużyną Eko-Prod Szemud. Jeśli dopiszemy Naszym zawodnikom po tym spotkaniu 3 punkty wierząc w ich potencjał i możliwości to będziemy mieli na swoim koncie 51 punktów. Nie wątpliwe jest również zwycięstwo Błyskawicy w derbach Redy, więc drużyna z Rekowa w dalszym ciągu będzie miała 4 punkty straty do Naszego zespołu. Trzecia drużyna ligi - Dragon Bojano - zakładając wspomnianą wcześniej wygraną w meczu z Celticiem - zmierzy się z Wichrem Wierzchucino. Znając charakter drużyny z Wierzchucina nie odpuszczą tego meczu i każdy z kibiców Sztormu liczyć może na korzystny wynik tego spotkania, tak jak miało to miejsce we Władysławowie w meczu Jantar Swarzewo-Wicher Wierzchucino jesienią 2013 roku. Dzięki takiemu wynikowi Sztorm został mistrzem jesieni. Jeśli Wicher walczący o odpowiednią ilość punktów stawiającą klub ponad linią strefy spadkowej wygra, przewaga na 3 kolejki przed końcem między 1 a 3 drużyną wyniesie 7 punktów. Jeśli drużyny Wichru i Bojana zremisują to różnica wyniesie 6 punktów. Jeśli drużyna z Bojana wygra różnica między nią a Sztormem dalej wyniesie 4 punkty.

I co dalej? Zakładajmy, że Bojano wygra z Wichrem. W XXIV kolejce Sztorm zmierzy się u siebie z Celticiem Reda. Liczymy na kolejne 3 punkty z tym rywalem. Mamy więc ich 54. Co z Błyskawicą i Bojanem? Drużyny te grają ze sobą w bezpośrednim meczu. Wygrywa Błyskawica - Sztorm ma 54 punkty, Rekowo 50, Bojano 47. Sztorm zapewnia sobie w tym momencie awans!
Co jeśli padnie remis między Błyskawicą a Bojanem lub wygrają Smoki, a Wicher i Celtic przegrał wcześniej u siebie z Dragonem? Awans nie jest pewny i gramy w XXV kolejce bezpośredni mecz o awans z Bojanem!

Tak więc awans zapewnić możemy sobie najszybciej po zwycięskim meczu z Celticiem licząc, że wygramy mecz z Szemudem, a Bojano przegra w jakimkolwiek meczu (z Celticiem, Wichrem lub Błyskawicą) lub dwa z tych trzech meczów zremisuje. Awansują dwie drużyny, więc dla kibiców A-klasy pozostanie emocjonująca walka w XXV kolejce o pozostałe miejsce premiowane awansem!

Wariant optymistyczny:

autor: kodeks87 2014-05-26 21:47:08

Profil kodeks87 w Futbolowo w przypadku wygranych Sztormu z Szemudem i Celtikiem, jak Bojano wygra z Celtikiem, Wichrem i Błyskawicą to Sztorm też ma już pewny awans!

autor: Andrzej_S 2014-05-26 22:22:19

Profil Andrzej_S w Futbolowo Sztorm wygrywając dwa najbliższe spotkania już po zakończonym meczu między Błyskawicą, a Dragonem może świętować awans gdy nie padnie tam remis. W przypadku remisu jest jeszcze szansa na tzn. małą tabelę tych drużyn. By Sztorm był w niej klasyfikowany jako trzecia drużyna mówiłaby w obu meczach z tymi drużynami przegrać więcej niż dwoma bramkami.

Może brzmi dość skomplikowanie ale jest to wielce prawdopodobne, ze pierwszy zespół z awansem poznamy dwie kolejki przed końcem.