IV kolejka V ligi Gdańsk I

Sztorm Mosty - Orzeł Trąbki Wielkie 0:1

Bramki: B. Kortas 77' (sam.).

Sztorm: Bartosz Kortas 2?,cz - Michał Brylowski, Łukasz Godlewski 2?,cz23', Mateusz Chełmikowski, Paweł Chełmikowski 2?,cz - Tomasz Czaplicki zmiana(83' Karol Szumotalski ??ta i czerwona kartka), Michał Janiak ??ta kartkaWojciech Gapiński, Sebastian Kurdziel kapitan2?,czDamian Kucharski zmiana(71' Aleksander Grzela) - Sebastian Karnat.

W 90. minucie S. Karnat (Sztorm) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

O tym meczu można mówić bardzo dużo. Jednak najlepiej wyrazić to w krótkich zdaniach. Sztorm grał od 23. minuty w osłabieniu. Mimo to sprawiał wrażenie drużyny lepszej. Dopiero około 70. minuty goście na dłużej zagościli na połowie Sztormu. W 77. minucie straciliśmy bramkę, a jej autorem był... nasz bramkarz, Bartosz Kortas, który tak niefortunnie chciał łapać odbitą od słupka piłkę, że skierował ją do własnej bramki. Czy to koniec nieszczęścia Sztormu? Nie. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry byliśmy bliscy wyrównania. Bliscy dosłownie o grubość słupka (poniżej filmik). Mieliśmy jedenastkę, do której podszedł Sebastian Karnat i trafił w słupek. Chwilę później sędzia główny stracił kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i dawał kartki za coś czego nie widział (nie konsultował tego nawet z sędzią liniowym, który mógł widzieć całe zdarzenie). W taki też sposób zakończył to spotkanie, a Sztormowcy ostatecznie schodzili do szatni z pięcioma czerwonymi kartkami na koncie! Ale jak się wyklucza gracza z gry już w 23. minucie za to, że zawodnik rękoma wykonał gest bezradności i powiedział "Co Pan widział?" to czego mogliśmy spodziewać się dalej? Dodać należy, że zawodnicy drużyny gości niejednokrotnie obrazili sędziego, za co nie otrzymali nawet napomnienia. Nie będziemy jednak zajmowali się pracą arbitra. Szkoda tylko, że na meczu nie było obserwatora. Gośćmi na meczu byli za to Reprezentanci Polski, bramkarze Tomasz Kuszczak (Birmingham City) i Andrzej Bledzewski.

Relacja minutowa (rozwiń):

1' Sztorm rozpoczął.

20' Nadalbez bramek. To Sztorm stwarza sobie więcej sytuacji bramkowych.

23' Łukasz Godlewski otrzymuje żółtą kartke. Pyta się arbitra "Co Pan widział?" i otrzymuje drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Sztorm gra w osłabieniu.

25' Na trybunach zaobserwowaliśmy dwóch Reprezentantów Polski - Tomasza Kuszczaka i Andrzeja Bledzewskiego.

31' Żółtą kartke za faul otrzymuje Rafał Kobylarz (Orzeł).

37' Gospodarze mimo gry w osłabieniu, nadal wyglądają lepiej na tle rywala.

45' Koniec pierwszej połowy. 0:0.

46' Orzeł rozpoczął drugą połowę.

54' Żółtą kartke otrzymuje Michał Janik.

59' Zmiana w drużynie gości. Żabiński zwchodzi a  w jego miejsce Czerw.

67' Żółta kartka dla kapitana, Sebastiana Kurdziela.

71' Grzela za Kucharskiego.

76' Żółtą kartke otrzymuje Bartosz Kortas.

77' Bramka gla Orła. Bramka samobójcza Kortasa.

83' Szumotalski za Czaplickiego.

89' Żółta kartka dla Karola Szumotalskiego.

90' Sebastian Karnat nie trafia z rzutu karnego. Trafił w słupek.

90' +1' Czerwona kartka Sebastian Kurdziel.

90' +1' Żółta kartka dla Bałtłomieja Dończyka (Orzeł).

90' +1' Dwie żółte kartki i zarazem czerwoną otrzymuje Paweł Chełmikowski.

90' +1' Koniec 0:1.

Zaraz po meczu - druga żółta i czerwona dla Bartka Kortasa oraz czerwona dla Karola Szumotalskiego.