Kaszuby Połchowo 4:4 Orzeł Trąbki Wielkie
Polonia Gdańsk 2:1 KS Kamienica Królewska

Adam Schröder

e-mail: aschro@gmail.com

Remis na zakończenie sezonu - kończymy rundę bez porażki w...

• autor: aschro, 2017-06-18 10:57
Remis na zakończenie sezonu - kończymy rundę bez porażki w Kosakowie

30. kolejka V ligi - Kosakowo, 17.06.2017
GKS Sztorm Mosty - GKS Sierakowice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Dawid Bulczak (59.), 1:1 Karol Szumotalski (69.)

Remisem zakończyliśmy sezon 2016/17 w V lidze. Oznacza to, że w tym roku pozostajemy niepokonani na własnym boisku: w 6 meczach odnieśliśmy 4 zwycięstwa i 2 razy padał remis. Był to również 11. mecz z rzędu bez porażki.

Na murawę zawodników wyprowadzili juniorzy z najmłodszych roczników Sztormu Mosty. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, w drugiej padły dwie: goście objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a wyrównanie padło niewiele później - strzałem z kilku metrów piłkę do siatki skierował Karol Szumotalski, dla którego było to już 9. trafienie w mijającym sezonie. Okazje do zdobycia kolejnych bramek w meczu były po obu stronach, jednak albo bramkarze stali na wysokości zadania, albo piłka minimalnie mijała bramkę.

Po zakończonym meczu nastąpiła część oficjalna, w której Prezes Sztormu Antoni Wica w towarzystwie Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika wyróżnił i nagrodził osoby, które przyczyniły się do tak dobrej postawy klubu w rundzie wiosennej, tj. trenera Aleksandra Cybulskiego, który przejął zespół w przerwie zimowej i wyprowadził drużynę z 14. - spadkowego miejsca po rundzie jesiennej do 8. - bezpiecznego miejsca w środku tabeli; Mohameda Doumbouya "Rinto" - najlepszego zawodnika Sztormu Mosty minionego sezonu i Karola Szumotalskiego - najlepszego strzelca, zdobywcy 9 bramek w sezonie.

Podziękowania i wyróżnienia trafiły również do osób wspierających klub - Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach Anny Szymborskiej, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pogórzu Rafała Juszczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Marcina Kopitzkiego, Dyrektora Zarządu Spółki PUK PEKO w Kosakowie Zdzisława Jaroniego, Rodziców, Trenerów grup juniorskich oraz dla najlepszych Juniorów mijającego sezonu.

Sztorm Mosty: Eryk Skulich - Paweł Chełmikowski, Mikołaj Ciecierski, Tomasz Czaplicki (70 Damian Fos), Mohamed Doumbouya (70 Michał Janiak), Sebastian Karnat (70 Sebastian Kurdziel), Kamil Kurdybelski, Mirosław Meller, Tomasz Rytlewski, Mateusz Standura, Karol Szumotalski.

GKS Sierakowice: Jarosław Ochal - Dawid Bulczak (60 Dawid Gliwa), Krystian Gilmajster, Rafał Gliszczyński, Damian Hinca, Jakub Kąkol, Adam Kordyl, Łukasz Miłosz (80 Maciej Dunst), Damian Nikel, Daniel Radomski (81 Damian Konkel), Karol Sychta (57 Eryk Wróbel).

Galeria z meczu: fb.com/KlubSztormMosty
Galeria z zakończenia: fb.com/KlubSztormMosty
Fot. A. Schröder

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

07-2017

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sztorm MostyGKS Sierakowice
Sztorm Mosty 1:1 GKS Sierakowice