Adidas Football Challenge 2010

• autor: M_Michal, 2010-05-10 12:39

Znakomity występ i zajęcie III miejsca w Gdyńskim etapie zawodników  Sztormu U-14 (tylko z rocznika 1997) zaowocowały awansem na ogólnopolski finał w Warszawie.
Więcej w rozwinięciu...

W niedzielę 9 maja na stadionie GOSiRu w Gdyni, odbył się turniej Adidas Football Challenge 2010. Tego dnia zostały rozegrane zawody w kategorii wiekowej 13 i 14 latków. Do obydwu kategorii wiekowych swoje drużyny zgłosili trenerzy Andrzej Zawadzki i Michał Michalski, tego dnia także wspierani przez Marcina Popka.

Wielka impreza sportowa rozgrywana była na czterech boiskach jednocześnie. Dodatkowo wokół nich został rozstawiony tzw. "Fan Park" czyli miejsce w którym zawodnicy mogli, a nawet musieli zapewnić sobie rozrywkę w oczekiwaniu na następny mecz. Musieli ponieważ w fazie grupowej poza wynikiem jaki padł na boisku do klasyfikacji były również liczone punkty zdobyte właśnie w "Fun Parku". Aby je zdobyć trzeba było wykazać się w konkursie sprawności/ wszechstronności piłkarskiej, grze 1 na 1 na małym boisku, strzałami do celu i strzałami rzutów karnych. Poza tym można było jeszcze zdobyć nagrody w konkursach indywidualnych w mi. grze komputerowej Fifa 2010, konkursie podbić piłki na minute, konkursie siły strzału - tu zwyciężył zawodnik Sztormu Artur Stromski. Nie zapomniano także o rywalizacji drużynowej. Odbywał się także w między czasie konkurs sprawnościowy dla całej drużyny. Każda drużyna chcąca dostać nagrodę musiał po prostu wykonywać polecenia instruktora.

Wracając do rywalizacji. Obydwie nasze drużyny po fazie grupowej znalazły się na premiowanym awansem miejscu. Ponieważ w kategorii 14 latków było więcej zgłoszonych drużyn, rozegrano najpierw ćwierćfinały nim doszło do decydujących rozgrywek. W tej właśnie fazie odpadła z późniejszym tryumfatorem nasza drużyna.
W kategorii 13 latków mieliśmy wiele więcej powodów do zadowolenia. Choć mecz po fazie grupowej przegrali, co ciekawe również ze zwycięzcą ostatecznym (UKS 1 Reda), to w ich przypadku przegrana oznaczała możliwość rywalizacji o III miejsce. W tym meczu naszym rywalem okazał się Bałtyk Gdynia. Młodzi Sztormowcy pokazali jednak, że zwycięstwo w grupie nad tą sama drużyną nie było przypadkowe i ponownie zwyciężyli, tym razem 1:0.

Trzecie miejsce trzynastolatków w Gdyńskim etapie oznacza , że zobaczymy ich w ogólnopolskim finale zawodów. Zostanie on rozegrany 6 czerwca w Warszawie. Już teraz trzymajmy kciuki i życzmy i powodzenia.

autor: ~kibic 2010-05-10 20:11:56

avatar Gratulację dla piłkarzy i trenerom