Aktualności

UKS 82 Klukowo - Sztorm Mosty -junior C1- 1:3 (1:0)

• autor: M_Michal, 2010-09-06 10:58

Relacja ze spotkania.

Podopieczni Andrzeja Zawadzkiego i Michała Michalskiego, swój sebiutancki sezon rozpoczeli od wyjazdowego meczu z UKS 82 Klukowo.  Pod nieobecność trenera, trenerowi asystentowi i młodym piłkarzom toważyszył prezes klubu Antoni Wica.

Od pierwszych minut widać było, że Sztorm jest drużyną zdecydowanie lepszą. Niestety w akcjach ofensywnych zawsze czegoś brakowało i często były one rozgrywane zbyt nerwowo. Klukowo przy piłce było rzadko, jednak jak się okazało nie miało to większego znaczenia. Po jednej z akcji (15 minuta), gdy Sztorm grał w osłabieniu (kontuzja jednego z zawodników) gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramka dość przypadkowa strzelona w dużym zamieszaniu i młodzi Sztormowcy musieli gonić wynik. Niestety większość prób nie stwarzała poważnego zagrożenia pod bramką UKS-u. Do końca pierwszej połowy jedynie dogodne sytuację stworzyli sobie, najpierw T.Czaplicki, później B. Macholla. Ten pierwszy uderzył jednak zbyt lekko, drugi minimalnie niecelnie.

Podczas przerwy na ławce Sztormu było gorąco. Sporo słów krytyki, jednak zdecydowanie więcej mobilizacji. Jak się później okazało odprawa i zmiana systemu gry z 4-4-2 na 3-6-1 przyniosły efekty. Już dwie minuty po rozpoczęciu po pięknej i co bardzo ważne długiej akcji z wieloma podaniami, Sztormowcy wyrównali. Radość była wielka, strzelcem pierwszej ligowej bramki dla Sztormu - Brajan Macholla. Minutę później powinno już być 2:1, jednak środkowy pomocnik nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. Na usprawiedliwienie trzeba jednak przyznać, że był dość ostry kąt a piłka przed samym strzałem odbiła się od niezbyt równej murawy, odskakując w bok. W myśl powiedzenia "co się odwlecze to nie uciesze" Sztormowcy dalej atakowali i z czasem zyskiwali coraz większą przewagę. W 47 minucie Sztorm wyszedł na prowadzenie. Tomasz Czaplicki po bardzo ładnej akcji nie dał szans bramkarzowi Klukowa posyłając piłkę w dolny róg bramki. Piłkarze i opiekunowie nie zdążyli jeszcze dobrze zająć miejsca na ławce rezerwowych, a Sztormowcy przypieczętowali swoją przewagę zdobywając bramkę na 3:1. Jej zdobywcą w 49 minucie wykorzystując akcję 1 na 1 z bramkarzem Michał Buchert. Do końca spotkania obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dalej byli głęboko cofnięci i praktycznie ograniczyli się tylko do wybijania piłki. Sztorm nie musiał już atakować tak dużą liczbą graczy, więc także cofnął kilku graczy. Wynik już nie uległ zmianie. Po bardzo emocjonujących 70 minutach i bardzo dobrej drugiej połowie w wykonaniu Sztormowców, sędzia zakończył mecz.