Aktualności

Sztorm Mosty - Relaks Mechowo 1:1 - Relacja

• autor: M_Michal, 2010-09-20 22:13

Relacja ze spotkania.

V kolejka B klasy sezonu 2010/2011 przyniosła kilka (bardzo miłych dla Sztormu) niespodzianek. Dotychczasowy lider rozgrywek uległ ostatniej drużynie w tabeli (Huragan Smolno - Walbud 2009 Puck 3:1), natomiast aktualnie trzecia drużyna ligi Wicher Wierzchucino przegrał z Orłem II Choczewo, co obrazuję jak cenne było dla Sztormu przywiezienie z Choczewa jednego punktu. Tak korzystny układ wyników pozwolił awansować podopiecznym Andrzeja Zawadzkiego, mimo remisu z Relaksem na trzecie miejsce w tabeli.

Co do samego spotkania na Złotych Piaskach. Pogoda jak zwykle w przypadku meczów z Relaksem (już trzeci w tym sezonie, wcześniej dwa w Pucharze polski) nikogo nie rozpieszczała. Tym razem zawodnicy musieli się zmagać z silnie wiejącym wiatrem. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu całkiem ciekawego i bardzo zaciętego meczu. Od pierwszych minut Sztorm starał się prowadzić grę i po części udało mu się osiągnąć lekką przewagę. Akcję rozwijały się całkiem nieźle, jednak zawsze czegoś brakowało przy kluczowym podaniu mającym otworzyć drogę do bramki. Ostatecznie pierwszą połowę Sztorm kończył z żadną groźną akcją na koncie. Co się nie udało gospodarzom, goście bezlitośnie wykorzystali. Już w doliczonym czasie po bardzo długim zagraniu piłka poszybowała nad głowami obrońców prosto pod nogi dobrze nadbiegającego napastnika z Mechowa. Ten spokojnie ją opanował i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sztormu.

Podczas przerwy w obozie Sztormu było gorąco. Ostre słowa krytyki przeplatane ze słowami otuchy wyraźnie pozytywnie podziałały na Sztormowców. Od początku drugiej części gra wyglądała lepiej, a co najważniejsze akcje były coraz groźniejsze. Bramkarz Mechowa musiał się już bardziej napracować, między innymi broniąc akcję sam na sam. Sztorm atakował, a Relaks mądrze się bronił i parę razy groźnie skontrował. Jedna z akcji powinna się zakończyć podwyższenie prowadzenia jednak po przepięknej akcji i dosłownie "rozklepaniu" naszej obrony, napastnik Mechowa zamiast do pustej bramki trafił w słupek. O tym że niewykorzystane sytuację się mszczą wiedzą wszyscy, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Kilka minut później po dośrodkowaniu z narożnika boiska debiutujący w barwach Sztormu w meczu ligowym D. Kruminis Łozowski najwyżej wyskoczył w polu karnym Relaksu i skierował piłkę do siatki, 1:1. Przez pozostały do końca kwadrans żadna z drużyn nie stworzyła dogodnych sytuacji, więc mecz zakończył się podziałem punktów.

Choć były szanse na więcej bramek, to trzeba się tak naprawdę cieszyć z jednego punktu. Po pierwsze dlatego, że udało się go "wyszarpać" odrabiając straconą bramkę. Po drugie dlatego, że V kolejka pokazał jak nieprzewidywalne mogą być wyniki meczów, nawet na najniższym szczeblu rozgrywek. Tutaj każdy może wygrać z każdym. Niech nie zmylą nikogo wysokie wyniki w niektórych meczach. Wystarczyło aby dotchczasowy lider grał bez kilku podstawowych zawodników by przegrał z najsłabszą drużyną. Na koniec sezonu nawet takie pojedyncze punkty, ledwo co wywalczone, mogą więc mieć ogromne znaczenie.

W najbliższej kolejce Sztorm podejmie na wyjeździe czwarty w tabeli Wicher Wierzchucino. Zapowiada się więc jak dotychczas najciekawszy mecz sezonu.