Mosty Cup 2011

• autor: M_Michal, 2011-03-02 17:14

Zacięta walka, wielkie emocje, mnóstwo dramaturgii i ostatecznie zwycięstwo Sztormu Mosty, tego wszystkiego byliśmy świadkami podczas rozgrywanego w zeszłą sobotę turnieju halowej piłki nożnej juniorów C1 o Puchar Wójta Gminy Kosakowo - Mosty Cup 2011. (więcej w rozwinięciu)

Punktualnie o 9.00, dziesięć drużyn zgłoszonych do turnieju rozpoczęło zmagania sportowe na hali w Mostach. Ponieważ najważniejszym celem organizowania turnieju było stworzenie możliwości rozegrania przez przybyłe zespoły jak największej liczby spotkań, uczestników podzielono na dwie pięciozespołowe grupy.

Już na etapie rozgrywek grupowych walka była niezwykle zacięta i widać było, że każdemu zależy na wywalczeniu tego dnia okazałego trofeum. Do samego końca nie było wiadomo które z drużyn awansują do ćwierćfinałów, a młodzi piłkarze dosłownie dawali z siebie wszystko na każdym metrze placu gry.

W grupie A, prym wiodła pierwsza drużyna Sztormu, która pod wodzą trenerów A. Zawadzkiego i M. Michalskiego, wywalczyła komplet punktów. Niewiele gorsi okazali się młodzi piłkarze UKS-u Cisowa, którzy punkty stracili tylko w meczu ze Sztormem. Oprócz nich awans wywalczyły drugie drużyny Kaszub Połchowo i Sapa Rumia Janowo.

Grupa B okazała się bardziej wyrównana, a drugi skład Sztormu musiał w niej walczyć o awans do samego końca, uzyskując go dopiero w ostatnim meczu. Przed Sztormem znaleźli się jeszcze chłopacy z Sapy Rumia Janowo, rewelacja fazy grupowej - zawodnicy Kazimierza oraz pierwszy skład Kaszub Połchowo.

Ćwierćfinały zapowiadały się niezwykle emocjonująco i rzeczywiście takie były. W pierwszym z nich los skojarzył ze sobą dwie ekipy Sztormu, które ku zadowoleniu kibiców walczyły ze sobą jak równy z równym odpowiadając sobie bramka za bramkę. Druga drużyna była nawet o włos od sprawienia niespodzianki, gdyż po pierwsze jako pierwsza wyszła na prowadzenie, a na minutę przed końcem utrzymywała wynik 2:2. Na szczęście dla pierwszej drużyny w ich składzie grał późniejszy król strzelców turnieju Tomasz Czaplicki, który niewiele przed końcem zapewnił sobie i swoim kolegom z drużyny awans do półfinału. Bardzo emocjonujący był także ćwierćfinał z udziałem Kazimierza i drugiej drużyny Kaszub Połchowo, gdzie o zwycięstwie przesądził dopiero konkurs rzutów karnych. W pozostałych spotkaniach bez niespodzianek, swoje pojedynki wygrały pierwsze drużyny Kaszub i Sapy.

Przegranym pozostała walka o miejsca V - VIII, przed zwycięzcami były półfinały. W nich zmierzyły się ze sobą zespoły Sztormu z Kaszubami II oraz Sapy z Kaszubami I. Tym razem dobrze dysponowana tego dnia ekipa z Połchowa nie poradziła sobie w żadnym z nich, przegrywając odpowiednio 2:0 oraz 2:1.

Mecz o trzecie miejsce to wewnętrzna rywalizacja drużyn z Połchowa. W niej bez niespodzianki pierwsza drużyna nie dała szans drugiemu składowi zwyciężając zdecydowanie - 5:2.

Poziom finału zapewne nikogo nie rozczarował, a chwilami wręcz zachwycał. Sztormowcy jako pierwsi zdobyli bramkę, jednak kilka minut przed końcem drużyna Sapa Rumia Janowo, wykorzystała grę w przewadze i strzałem z rzutu wolnego zdołała wyrównać. Po ostatnim gwizdku sędziego wobec remisu przyszedł czas na rozstrzygnięcie finału w konkursie rzutów karnych. W nich skuteczniejsi byli młodzi piłkarze Sztormu, którzy niedługo potem z rąk Wójta i Prezesa klubu odebrali złote medale oraz puchar.

Najlepszy strzelec: Tomasz Czaplicki 10 goli(Sztorm Mosty)

Najlepszy bramkarz: Kacper Ziętkowski (Sapa Rumia Janowo)

Najlepszy Zawodnik: Brajan Macholla (Sztorm Mosty)

Galeria zdjęć.