Aktualne informacje dostępne są na nowej stronie:

Zapraszamy!

III, I i III miejsca Sztormu w Kosakowo Cup 2019!

• autor: aschro, 2019-06-26 20:32

W dniach 22-23 czerwca br. na boiskach przy Złotych Piaskach w Kosakowie odbywał się turniej roczników 2011, 2010 i 2006/07 - Kosakowo Cup 2019. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, a organizatorem był GKS Sztorm Kosakowo.

W rozgrywkach wzięły udział 24 zespoły, w tym dwa z Gonneville-la-Mallet - naszej gminy partnerskiej we Francji. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: Tomasz Kuszczak - były bramkarz m.in. reprezentacji Polski i Manchesteru United, Dave Lawrence - Dyrektor Sportowy West Bromwich Albion FC oraz Sławomir Pyrzyński - Dyrektor Zarządzający Concept 4 Soccer Poland.

W sobotę rywalizację zakończył rocznik 2010 (U-9): z kompletem zwycięstw (15 pkt.) turniej wygrał Sztorm I Kosakowo, na II miejscu z 12 pkt, znalazły się Kaszuby Połchowo, a na III (9 pkt.) - Błękitni Wejherowo. Dalsze miejsca zajęły: IV - Salos Rumia (6 pkt.), V - Sztorm II Kosakowo (3 pkt.), VI - MFS Gdynia (0 pkt.).

Rocznik 2011 (U-8): rywalizował w niedzielę: bez porażki i tylko z jednym remisem turniej wygrała Jedynka I Reda (19 pkt.), na II miejscu znalazł się MFS Gdynia (16 pkt.), a na III - Sztorm I Kosakowo (13 pkt.). Na dalszych miejscach uplasowały się: IV - Piki Gdańsk (10 pkt.), V - Orkan Rumia (8 pkt.), VI - Jedynka II Reda (6 pkt.), VII - Wicher Wierzchucino (4 pkt.), VIII - Sztorm II Kosakowo (3 pkt.).

Przez dwa dni trwała rywalizacja drużyn z roczników 2006/2007 (U-13). Turniej o włos wygrał GTS Pruszcz Gdański (23 pkt.), drugi Jaguar I Gdańsk wywalczył tę samą liczbę punktów co zwycięzca, a III miejsce zdobył Sztorm I Kosakowo (18 pkt.). Kolejne pozycje zajęły: IV - Cap de Caux I z Francji (16 pkt.), V - Jaguar II Gdańsk (14 pkt.), VI - Orkan Rumia (13 pkt.), VII - Stomil Olsztyn (10 pkt.), VIII - Stolem Gniewino (8 pkt.), IX - Cap de Caux II z Francji (3 pkt.), X - Sztorm II Kosakowo (0 pkt.).

Organizatorzy pragną podziękować Sponsorom, bez których Turniej nie mógł by się odbyć: No10, sportbazar, Pomorski Związek Piłki Nożnej, PEWiK Gdynia, Villa La-Nel w Rewie, Cukiernictwo Formella w Mostach, GT Sport - Pucharownia.pl, Unisoft, Kwiaciarnia Strelicja w Gdyni, a także puckiej Policji i OSP Kosakowo.

- Zdjęcia grupowe U-8, U-9, U-13: fb.com/SztormKosakowo
- Zdjęcia z meczów U-8, U-9, U-13: fb.com/SztormKosakowo
- Zdjęcia z dekoracji U-8, U-9, U-13: fb.com/SztormKosakowo

Wygrana na koniec sezonu 2018/2019

• autor: aschro, 2019-06-24 22:07

30. kolejka V ligi – Leźno, 22.06.2019 r.
Sporting Leźno – Sztorm Kosakowo 2:3 (2:3)

Bramki: 1:0 Cezary Gawron 2., 1:1 Jacek Pieprzyk 7., 2:1 Maciej Młyński 25., 2:2 Błażej Białek 27., 2:3 Karol Szumotalski 37.

Wyjazdowym zwycięstwem w Leźnie zakończyliśmy udany sezon 2018/2019. Gospodarze już w 2. minucie cieszyli się ze zdobytej bramki, jednak już 5 minut później do wyrównania doprowadził najbardziej doświadczony w naszym zespole - Jacek Pieprzyk. W 25. minucie Sporting ponownie wyszedł na prowadzenie i tym razem - jeszcze szybciej, po 2 minutach - wyrównał Błażej Białek. Jeszcze przed przerwą Karol Szumotalski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca spotkania. W drugiej połowie nie padła już żadna bramka.

Rozgrywki sezonu 2018/2019 zakończyliśmy na najwyższym w 9-letniej historii klubu - 6. miejscu w V lidze - 17 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek (z czego 10 wygranych w Kosakowie), z dodatnim bilansem bramkowym: 64-56.

W meczu kolejny raz wyróżniali się nasi młodzieżowcy, trener w szczególności chwalił naszego bramkarza - Mateusza Mallek, który w pierwszym składzie rozegrał już drugi i udany występ oraz debiutanta - Michała Wilczewskiego. Trener Aleksander Cybulski pragnie również podziękować całemu zespołowi za pracę i zaangażowanie w minionym sezonie.

Sporting: Łukasz Kwidziński – Damian Drewing, Andrii Hladun, Cezary Gawron, Robert Kostuch, Paweł Bork (46. Krzysztof Wanke), Dorian Dorosiewicz, Rafał Hirsz, Damian Merchel, Arkadiusz Miotk (72. Łukasz Riegel), Maciej Młyński.

Sztorm: Mateusz Mallek – Jacek Pieprzyk, Szymon Wiatrowski (61. Michał Wilczewski), Maciej Scharmach, Tomasz Czaplicki (43. Michał Ozga), Mateusz Polechońcki, Tomasz Rytlewski, Karol Szumotalski, Aleksander Paluch, Radosław Styn, Błażej Białek.

ż.k.: R. Kostuch, D. Drewing, A. Hladun, D. Dorosiewicz – M. Ozga

Zakończenie sezonu piłkarskiego 2018/2019 w Sztormie...

• autor: aschro, 2019-06-17 00:00

16 czerwca br. na boisku przy Złotych Piaskach miało miejsce zakończenie piłkarskiego sezonu 2018/2019 w Kosakowie. Prezes Sztormu Kosakowo Antoni Wica w towarzystwie Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek oraz Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Andrzeja Śliwińskiego miał okazję podziękować za pracę zawodnikom, trenerom oraz osobom zaangażowanym w działalność klubu.

Wyróżnione osoby:

Przemysław Ronkowski (V liga) – najlepszy strzelec drużyny sezonu 2018/2019,
Aleksander Paluch (V liga) – wyróżniony zawodnik sezonu 2018/2019,
Mateusz Mallek (Junior B) – za duże umiejętności bramkarskie, kulturę osobistą i zaangażowanie na treningach,
Filip Szpura (rocznik 2006) – za wysoki poziom sportowy,
Maks Domaszk (rocznik 2006/07) – najlepszy strzelec i zawodnik sezonu,
Marcel Kończal (rocznik 2008) – za duży postęp sportowy, wszechstronność i zaangażowanie
na treningach,
Nikodem Kołakowski (rocznik 2009) – za duży postęp i zaangażowanie na treningach,
Igor Łykowski (rocznik 2010) – za wzorową postawę i zaangażowanie oraz rozwój umiejętności piłkarskich.

- kierownik zespołu Sławomir Baran (za zaangażowanie w działalność Klubu i pomoc organizacyjną),
- p. Artur Radziak (za zaangażowanie w prowadzeniu strony Klubu sztormkosakowo.com.pl).

Podsumowanie sezonu 2018/2019 wszystkich roczników (w nawiasie podano: zwycięstwa, remisy i
- Żak F1: 2. miejsce (10-3-2),
- Żak F2: 2. miejsce – pierwszy zespół (9-1-5) i 6. miejsce – drugi zespół (1-2-12).

Porażka z wiceliderem

• autor: aschro, 2019-06-16 13:07

29. kolejka V ligi – Kosakowo, 15.06.2019 r.
Sztorm Kosakowo – Cartusia Kartuzy 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Marcin Adamkiewicz 54., 1:1 Szymon Wiatrowski 63., 1:2 Marcin Adamkiewicz 71., 1:3 Roland Kazubowski 75.

W sobotę ulegliśmy 1:3 w Kosakowie walczącemu o awans do IV ligi wiceliderowi - Cartusii Kartuzy. Goście, aby zachować szansę na awans musieli spotkanie wygrać (za tydzień w ostatniej kolejce, Cartusia w bezpośrednim pojedynku podejmować będzie lidera V ligi - MKS Władysławowo, do którego traci już tylko 3 punkty).

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Po wznowieniu gry straciliśmy jednak bramkę na 0:1. Radość Cartusii nie trwała jednak długo, gdyż szybko po trafieniu Szymona Wiatrowskiego doprowadziliśmy do wyrównania, a kilka minut później mogło być już 2:1 dla nas, jednak Jackowi Pieprzykowi zabrakło dosłownie milimetrów aby czysto uderzyć piłkę. W naszej bramce dobrze spisywał się kolejny debiutant z zespołu juniorów - Mateusz Mallek, który kilkukrotnie uchronił nasz zespół przed utratą bramki. Cartusia zdołała jednak w końcu przełamać naszą obronę i zdobyła jeszcze dwie bramki wygrywając spotkanie 3:1.

Spotkanie stało na wysokim poziomie, mecz mógł się podobać, a nam do zdobycia punktu zabrakło trochę szczęścia, gdyż z przebiegu gry nie ustępowaliśmy wyżej notowanej drużynie gości.

Sztorm: Mateusz Mallek – Jacek Pieprzyk, Szymon Wiatrowski, Przemysław Ronkowski (86. Michał Ozga), Maciej Scharmach, Tomasz Czaplicki, Bartosz Niedźwiedzki, Tomasz Rytlewski, Karol Szumotalski, Aleksander Paluch, Kamil Dzikliński.

Cartusia: Artur Babiński – Przemysław Kuss, Maciej Jankowski, Robert Kitowski (46. Franciszek Sierszyński), Szymon Wenta, Paweł Rypel, Roland Kazubowski, Zbigniew Bodzak, Marcin Adamkiewicz, Adrian Raulin, Mateusz Toporek (63. Alexandre Ochoa Pineiro).

ż.k.: Z. Bodzak, Sz. Wenta (Cartusia)

Pewne zwycięstwo z Czarnymi

• autor: aschro, 2019-06-08 18:00

28. kolejka V ligi – Kosakowo, 08.06.2019 r.
Sztorm Kosakowo – Czarni Pruszcz Gdański 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Przemysław Ronkowski (32.), 2:0 Tomasz Czaplicki (40.), 2:1 Jakub Malinowski (54.),
3:1 Przemysław Ronkowski (61.), 4:1 Jacek Pieprzyk (88.)

W sobotę pokonaliśmy 4:1 sąsiadujący z nami w tabeli zespół Czarnych Pruszcz Gdański, w wkładzie którego znajdowało się sporo młodych zawodników. W pierwszej połowie bramki strzelali: Przemysław Ronkowski i Tomasz Czaplicki. Po zmianie stron, po rzucie rożnym goście zdobyli bramkę kontaktową. Mecz obfitował w sporo sytuacji bramkowych, kolejne bramki zdobywali ponownie nasi zawodnicy: na 3:1 podwyższył Przemysław Ronkowski zdobywając w tym sezonie już swoją 15. bramkę, a wynik meczu ustalił wprowadzony w drugiej połowie na boisko Jacek Pieprzyk (11. bramka w sezonie).

Trener kieruje pochwały dla całej drużyny za fajną, ambitną grę. Wyróżnił w tym meczu także naszych obrońców, którzy w poprzednim tygodniu, w wyjazdowym meczu w Gdyni nie ustrzegli się kilku błędów.

Sztorm: Eryk Skulich – Przemysław Ronkowski (89. Michał Ozga), Maciej Scharmach, Tomasz Czaplicki (70. Szymon Wiatrowski), Bartosz Niedźwiedzki, Mateusz Polechoński, Tomasz Rytlewski, Wojciech Gałązka (82.), Aleksander Paluch, Radosław Styn, Błażej Białek (54. Jacek Pieprzyk).

Czarni: Szymon Kuzio, Karol Majchrzak, Dawid Lewczuk, Krystian Guzowski (81. Jakub Szymczuk), Julian Guzowski, Michał Brzoska, Jakub Pelowski, Rafał Wojczuk, Jakub Malinowski, Bartosz Lewandowski (65. Kamil Łapiński), Jacek Kołodziej (46. Daniel Kaleciński).

ż.k.: R. Styn, B. Niedźwiedzki, W. Gałązka (Sztorm)
cz.k.: W. Gałązka (Sztorm, 82. - druga żółta)

Grad goli i uratowany punkt w ostatniej minucie

• autor: aschro, 2019-06-03 18:18

27. kolejka V ligi – Gdynia, 02.06.2019 r.
Bałtyk II Gdynia – Sztorm Kosakowo 4:4 (2:1)

Bramki: 0:1 Kamil Dzikliński 19., 1:1 Jakub Barlak 27., 2:1 Igor Jankowski 35., 3:1 Erwin Kwaśniak 66., 3:2 Przemysław Ronkowski 77., 4:2 Igor Jankowski 81., 4:3 Błażej Białek 89., 4:4 Przemysław Ronkowski 90.

W pierwszy weekend czerwca, w Gdyni zremisowaliśmy 4:4 z rezerwami Bałtyku Gdynia. Do przerwy 2:1 prowadzili gospodarze, mimo iż po trafieniu Kamila Dziklińskiego jako pierwsi objęliśmy prowadzenie. Po zmianie stron bramki padały na zmianę - raz dla Bałtyku, raz dla Sztormu. Jeszcze na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywaliśmy 2:4. W samej końcówce spotkania: najpierw Błażej Białek, a potem Przemysław Ronkowski (drugą w meczu) zdobyli po bramce i z Gdyni wróciliśmy z 1 punktem.

Było to już piąte nasze spotkanie z rzędu, w którym nie doznaliśmy porażki (z poprzednich czterech w maju wychodziliśmy zwycięsko).

Bałtyk II: Piotr Bochiński – Sebastian Trochowski, Igor Jankowski, Bartosz Ossowski (71. Jan Sadowski), Patryk Rynkowski, Jakub Barlak, Kordian Bartnicki (46. Rafał Malanowski), Karol Formella, Jakub Golc, Cezary Gołubiński, Erwin Kwaśniak.

Sztorm: Eryk Skulich – Przemysław Ronkowski, Maciej Scharmach, Tomasz Czaplicki (75. Szymon Wiatrowski), Bartosz Niedźwiedzki, Mateusz Polechoński (46. Dorian Nikelski, 60. Radosław Styn), Tomasz Rytlewski, Karol Szumotalski, Aleksander Paluch, Błażej Białek, Kamil Dzikliński.

ż.k.: P. Ronkowski, K. Szumotalski (Sztorm)

Nabór do Junior A i B-Klasy

• autor: aschro, 2019-06-01 09:57

GKS Sztorm Kosakowo ogłasza nabór do zespołów Junior A (roczniki 2001-2004) i B-Klasy (roczniki 1997-2000).

Zgłoszenia i szczegółowych informacji przyjmuje trener Adrian Niewiadomski pod nr. tel. 606-230-977.

Czwarte zwycięstwo z rzędu!

• autor: aschro, 2019-05-26 11:51

26. kolejka V ligi – Kosakowo, 25.05.2019 r.
Sztorm Kosakowo – Gedania II Gdańsk 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Skibrowski 14.-sam., 2:0 Bartosz Niedźwiedzki 50., 3:0 Przemysław Ronkowski 53., 3:1 Kacper Puzowski 75., 4:1 Jacek Pieprzyk 83.

W sobotę odnieśliśmy kolejne zwycięstwo - już czwarte z rzędu - z zespołem rezerw Gedanii Gdańsk. Tym samym wszystkie cztery majowe mecze zakończyliśmy zwycięstwami!

Po raz drugi w sezonie naszej bramki bronił Krystian Świst. Do przerwy, po samobójczym trafieniu, prowadziliśmy 1:0. W drugiej połowie, tuż po wznowieniu gry, wynik podwyższył najpierw Bartosz Niedźwiedzki i chwilę później Przemysław Ronkowski. Na 15 minut przed końcem meczu goście zdobyli bramkę, jednak w 83. minucie wynik na 4:1 ustalił Jacek Pieprzyk.

Sztorm: Krystian Świst – Jacek Pieprzyk, Przemysław Ronkowski (68. Radosław Styn), Bartosz Niedźwiedzki, Mateusz Polechoński, Tomasz Rytlewski, Karol Szumotalski (64. Dorian Nikelski), Wojciech Gałązka (64. Maciej Scharmach), Aleksander Paluch, Błażej Białek, Kamil Dzikliński (64. Tomasz Czaplicki).

Gedania II: Jakub Banach – Mateusz Michalewski, Piotr Reszke, Artur Bodalski, Paweł Jabłoński, Patryk Dąbrowski, Artur Ziemblewicz, Olaf Okupiński, Jakub Skibrowski (73. Miłosz Kruger), Mateusz Pisowacki (59. Tymon Bach), Kacper Puzowski.